Oyun

League of Legends 2017 Sezon Güncellemeleri

2017 sezon güncellemeleri ve yenilikleri
Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

2017 sezon güncellemeleri ve yeniliklerine göz atacak olursak Riot Games, bizlere harika bir sezon sunacağını şimdiden dile getirmek isterim. Oyunun 7. sezonuna adım atmasıyla birlikte Riot Games şirketinin 10.yıl dönümü.

Oyunun Resmi İnternet sitesinde bizleri umutlandıran Riot Games;

“Bazen herkes başkaları sayesinde bir yerlere gelmiş gibi gözükür. Hatta biz bile! Bu da oyunda daha iyi olmamız gerektiğini gösteriyor. Bunu 2017’de başaracağız.”

böyle bir açıklama yaparak muazzam bir sezon geçireceğimizin sinyallerini bizlere veriyor. Biz oyuncular olarak zaten Riot Games’in yaptıklarına her zaman hak vermekteyiz. Böyle bir oyunu geliştirmek ve kontrol etmek oldukça zor olsa gerek.

Bu değişikliklerin başında ise 2016 yılında oyundan kaldırılan Tekli/Çiftli Dereceli Sıra yerine oyunun yönetimi dereceli esnek sıra getirerek her kümeden oyuncuların birbiri ile rekabet halinde olmasını sağladı.
Peki Esnek Sıra Nedir?

Bildiğiniz üzere dereceli seçim ile aynı. Sadece tek farkı oyun içerisinde bulunan 7 farklı kümeden 5 kişinin mücadele etmesi. Yani bir oyunda Bronz bir kişi veya Şampiyonluk liginden bir kişi de denk gelebilmektedir. İlk 10 maçınızı oynayarak esnek sıra derecenizi belirleyip aynı zamanda oyunda bulunan kümelerden birine yerleşmektesiniz. Bunu tetikleyen olumlu yan ise zaman kaybetmeden direkt olarak dereceli oyun bulunabilecek.

Bazen 5 veya 10 dakika bile beklerken maç bulamıyordu. Hatırlarsınız veya denk gelmişsinizdir. Bu durum bu sistem ile tarihe karışmış oldu. Kendi kümenizin dışında yakında bu esnek  sıra kümeniz de değerli olacak. 10 maçınızı ona göre oynayın derim.

2017 sezon güncellemeleri ve yenilikleri

League of Legends Esnek Sıra Nedir?

2017 sezon güncellemeleri ve yeniliklerinden birisi de oyunun tekrarını kayıt etme ve hızlı tarama yöntemi. Riot Games şirketi bu özelliğini 2 sezon öncesinden getireceğini zaten açıklamıştı. Bu sezon bizlerle buluşacak olan bu yeni özelliği buraya tıklayarak detaylı şekilde okuyabilirsiniz arkadaşlar.

Aramıza katılacak belki de en iyi yeniliklerden birisi de yeteneklerimizi deneyebileceğimiz bir antrenman alanı getirmeleri. 2017 sezon güncellemeleri ile sezonun başında bizlerle kavuşacak bu yeni özelliğin detaylarını da buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Diğer yenilikleri başlık altında toplamam aslında daha iyi olacak. Zaten çoğunu oyunu aktif olarak oynayan kişiler bilmekte. Dilerseniz aşağıda sıralayalım.

 1. Suikastçı güncellemeleri başlığı altında değişen bazı şampiyonlar bulunuyor. Bunlardan bazıları ile;
  1. Talon
  2. Rengar
  3. Leblanc
  4. Katarina
  5. Fizz
  6. Zed
  7. Akali
  8. KhaZıx
  9. Shaco
  10. Ekko

Daha detaylı olarak Suikastçı haberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz arkadaşlar.

Kişisel olarak görüşüm ise; bu sezonun karakter havuzum açısından daha iyi bir sezon olacağını umuyorum. Dereceli oyunlar açısından oyuncuların daha çok şampiyon havuzundan karakter seçerek takım kompozisyonuna uygun olarak davranabileceği bir sezon olacak. Umarım iyi kümelere gelebilmek dileği ile..
İsterseniz dereceli oyun kazanma hakkında bir makale yazmıştım. Bunu da okuyarak bu sezona bazı tüyoları aklınızda bulundurarak hazırlanabilirsiniz. Bu makaleme hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

League Of Legends Dereceli Oyun Kazanma Tüyoları

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın