Bloglama

Bilinmeyen En İlginç 15 Bilgi

Bilinmeyen En İlginç 15 Bilgi adlı makaleme hoş geldiniz. Bu makalemde sizlere dünya çapında bilinmeyen ve en ilginç 15 farklı olay hakkında bilgiler vereceğim. Umarım hoşunuza gider.

Bilinmeyen En İlginç 15 Bilgi adlı makalemize  geçelim 🙂

 1. Dünya tarihi boyunca en uzun zaman dilimiyle kitaplarda yer alacak trafik sıkışıklığı tam tamına 12 gün boyunca Çin Halk Cumhuriyetin’de meydana gelmiştir. Malesef ki İstanbul’da 1 saat trafikte kalındığında şarteller atıyor.
 2. Arkeologlar 2011 yılında bir romalı çift kemikleri bulmuşlar. El ele tutuşarak ölümü paylaşan çiftlerin tahminen 1.500 yıldır orada oldukları tahmin ediliyor.
 3. Kimliği bilinmeyen bir adam 1995 yılında Amerikan ordusundan tank çalarak Kaliforniya da bulunan bir otobanda yakalanmıştır.
 4. İnsanların gözü dijital bir kamera olsaydı en az 576 megapixel olurdu.
 5. Dünya da bulunan Rusya, gezegen de bulunan Plüton’dan 0.4 milyon kilometre kare büyüktür. Bu bilgiyi ilk gördüğümde bende çok şaşırmıştım. Malesef ki Rusya 17 milyon kilometre kare iken Plüton ise 16.6 milyon kilometre kare. Bu sayede Bilinmeyen En İlginç 15 Bilgi makalemizde 5. sırayı kaptığı için mutluyum.
 6. Birleşik Krallık tarafında bulunan wales’de ıllanfairpwllgwyngyllgoge.. daha da uzundu 🙂 neyse.. bu isim ile bulunan bir kasaba varmış. Bildiğiniz klavyeye oturarak kasaba adı oluşturmuşlar.
 7. Evimizde ne kadar toz varsa emin olun suçlusu biziz. Çünkü evde ne kadar toz varsa tozlar ölü derilerden oluşuyormuş.
 8. Yetişkin bir insan çocukluğundan beri tuvalette harcadığı zaman ortalama 3 veya 4 yıldır.
 9. Canını sevdiğimin Kanadasında otobüs duraklarında bekleyen halkın sallanması için salıncak yaptırmışlar.
 10. İnsan öldükten 7 dakika sonra beyin ölümü gerçekleştiği bilinir. Fakat o kişinin hayatı boyunca yaşadığı hatıralar hızlı bir şekilde önünden geçmektedir.
 11. Güzelim evrenimiz de devasal boyutlarda alkol bulutları vardır. Bu bulutlar kullanılarak 400 trilyon bira bardağı bira üretilebilir.
 12. Evet şuanda söyleyeceğimi yanlış anlamayın 🙂 Birine laf atmak(sokmak) IQ gelişi açısından oldukça yararlıdır.
 13. Ünlü abimiz Leonardo da Vinci’nin Mona Lisa adlı tablosunda bulunan kadının dudaklarını boyaması 12 yılını almıştır. Duyduğumda azım açık kalan en ilginç bilgilerden birisi…
 14. Singapır’da üzerinde “sarıl bana”  yazan elektronik kola makineleri vardır. Sarıldığınız da ücretsiz kola vermektedir. Koyun abi bunu Türkiye ye ertesi gün o kola rezervi biter 🙂
 15. Monowi, nüfusu açısından 1 kişi ile Nebraska köyüdür. Bu hanım efendi kendi kendine vergi vermektedir.
Bilinmeyen En İlginç 15 Bilgi adlı makalemi beğendiyseniz lütfen yorum yapmayı unutmayınız. Ayrıca Bloğumda bulunan diğer yazıları görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın