Bloglama

Blogger Nedir? Ne İşe Yarar?

Blogger Nedir? Ne İşe Yarar? adlı makalemizde bu sorulara cevap vereceğiz. Öncelikle sizlere bazı içerik yönetim sistemlerinden bahsetmek istiyorum.

Blogger,günümüzde popüler olan içerik yönetim sistemlerinden birisidir. İnternet’in gelişmesiyle sunulan hizmetlerin sınırı git gide artmakta. Google, İnternet denildiğinde gencinden yaşlısına akıllara gelen kuruluştur. Zaman içerisinde insanlara sunduğu ücretsiz hizmetlerle günden güne yayılıp kalitesini iyice arttırdı. İnternet sitesi oluşturma anlamında ise WordPress ve Blogger akıllara gelen 2 büyük içerik yönetim sistemlerinden birisidir. Bu konumuzda ise Blogger’i ele alacağız.

blogger nedir

Blogger Nedir? Ne İşe Yarar?

Blogger Nedir?

Google tarafından cüretsiz olarak sunulan XML kod yapısına sahip içerik yönetim sistemidir. Bu sistem diğer içerik yönetim sistemlerinin PHP’yi tercih etmesine rağmen XML kod yapısını tercih etmiştir. Ülkemizde kullanıcı sayısının artmasıyla kendini ön plana çıkartan Blogger, kolay arayüzüyle bayan kullanıcılar arasında daha çok kullanılmakta. Ücretsiz kullanımı ile herkesin site açmasına olanak sağlayan Bloggergörsellik açısından da kullanıcısını özgür bırakıyor.

Blogger Ne İşe Yarar?

Blogger ücretsiz bir şekilde site sahibi olmanıza olanak tanımaktadır. Tamamı ile Google’a bağlı olan son derece güven verici bir sistemdir. Müşterilerine güven vermesi amacıyla oluşturulan sistem, herkesin bir Web site sahibi olmasını amaçlamaktadır. Günden güne artan kişisel blog sayılarında artışlar nedeniyle kullanıcıların kişisel blog açmaları için güzel temalarıyla dikkat çeken Blogger, kullanıcısına tam performanslı kişisel blog sahibi olma fırsatı vermekte. Ayrıca Adsense gibi reklam ağlarını kullanarak site üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Genel itibari ile Blog yapısı taşıyan blogger de sizde blog açıp internet üzerinde dilediğinizi paylaşabilirsiniz.

Blogger’in ana sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın