Yazılım

C# Örnekleri 1 – Ortalama Hesaplatma

Genel Açıklama:

Merhaba arkadaşlar, programlama dersleri kategorisine hoş geldiniz. Şuan da bu kategori altında bulunan bir örnek ile karşı karşıyasınız. Öncelikle paylaştığım örneklerin sizlere bir yararı olmasını temenni ettiğimi söylemek istiyorum. Henüz yeni bir kategori olmasına rağmen ilerde çok güzel işler başaracağımızı düşünmekteyim. Siz değerli öğrencilerin okul hayatında veya yazılım konusunda istek ve arzusu devam ettiği sürece ben burada olacağım. Sizlerden tek ricam, kategori yeni olduğu için sizlere daha iyi hizmet sunabilmek için yorumlarınızı esirgemeyiniz. Çünkü sizlerin istekleri ve öğrenme arzuları doğrultusunda bu kategoriyi doldurmak istemekteyim.

İnternet üzerinde bir sürü programlama dersleri mevcut. Benim amacım bu bir sürü programlama derslerini dinlemektense sizlere yararlı bir havuz oluşturup bilgiyi almak isteyenin suya dalmasını istiyorum. Bu dalış işlemi bile aslında amacınıza ulaşırken çıktığınız bir basamak. Sadece bu amacınıza inanmaya devam edin. Bir süre sonra göreceksiniz ki amacınıza ulaşmış olacaksınız. Programlama öğrenme bir sabır işidir. Umarım birlikte sabrederek bir yerlere geleceğiz. Bu dediklerimi unutmayın arkadaşlar 🙂 Lafı uzatmadan konu aşağıdadır. Mausu azıcık kaydırırsan örneğe ulaşabilirsin.


C# Ortalama Hesaplatma Örneği , C# masaüstü programlama dillerinin başında gelen bir masaüstü yazılımıdır. Çoğu okullarda HTML’den sonra öğrenimine geçilmektedir. Console olarak öğrenime geçilen C#, günümüzde Windows Application olarak da gösterime girmiştir.

Öğrencilerin okullarda yaptıkları uygulamalara benzer olarak yaptığım ortalama hesaplatma örneği, yardımcı nitelikte olmakla beraber oldukça basit. Kaynak kodlarını kopyalamadığım için üzgünüm arkadaşlar. Şimdilik bu videodan bakarak idare ediniz. Gelecek videolar da ve uygulamalarda mutlaka altta kaynak kodları belirtilecektir.

Video İçeriği:

  • Vize Final ve Ödev notuna göre ortalama hesaplatma amaçlanmıştır.
  • Geçme notu olarak 40 alınmıştır.
  • Alınan geçme notuna göre harf notu hesaplanmaktadır.
  • Hesaplanan harf notu kullanıcıya yansıtılmaktadır.

Kullanılan Araçlar:

  • 3 Adet TextBox
  • 1 Adet Buton
  • 3 Adet Açıklama Label’i
  • 1 Adet Sonucun Yansıtılacağı Label

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=lkR_YYkt_H0[/embedyt]

Aklınıza takılan konular için veya istek dersler için yorum atmayı unutmayın arkadaşlar. Sizlere daha yararlı olabilmek için yorumlarınızı bekliyorum. Ayrıca buraya tıklayarak formu doldurup bana ulaşabilirsiniz. Diğer dersleri görüntülemek için buraya tıklayın.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın