Seo

Etkili SEO Teknikleri

Etkili Seo Taktikleri
Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

Sitelerimiz için etkili SEO taktikleri olarak da nitelendirilen bazı püf noktalar hakkında bilgiler vereceğim. Öncelikle bazı bilmemiz gereken terimler bulunmaktadır. Bunların başında ise SEO’nun Önemi gelmektedir.

Etkili Seo Taktikleri , Günümüzde pek çok İnternet sitesi Google gibi arama motorlarında üst sıralarda olmayı hedeflemektedir. Herkes bir gün üst sırada yer alacak diyerek’ten sizlere bu müjdeyi verebilirim. Her geçen gün güncellenen arama motoru algoritmaları takip ederek SEO’nun önemini bir kere daha anlayabiliriz. Mobil teknolojinin gelişmesiyle birlikte insanlar İnternet de genelde telefonları ile vakit geçirmeyi sevdikleri için hedef kitlemizin özellikle de E-Ticaret alanında isek, mobil sektöre dayalı olarak yani onların rahatlıkla zaman geçirebileceği site tasarımlarına yönelmeliyiz.

SEO’nun Önemi

İnternet sitelerinin içerik olarak ele aldığımızda İç SEO bakımından kuvvetli olması gerekmektedir. Kullanıcıları içeride tutmak için çeşitli yönlendirmelerde bulunmalı, kullanıcı çerezlerini kullanarak kullanıcıya ilgili haberi sunmayı sağlamalıyız. Bunu genellikle ilginizi çekebilir diye belli bir süre sonra sitenin sağında solunda veya herhangi bir yerinde o kullanıcıya sunmalıyız. Bu sitenizde kullanıcıyı uzun süre tutmak için oldukça iyi bir yöntemdir. Genelde haber siteleri bu yöntemi kullanırlar. Şuanda Google Adsense bile bu sistemi kullanarak sitelere giren kullanıcıların çerezlerine uygun olarak reklamlar yayınlatmakdadır. Anlayacağınız nokta atışı diyebiliriz.

Özgün Makalenin Önemi

Düzenli olarak makale yazımı en önemli etkili seo taktikleri arasındadır. Günümüzde bunu yapan bir çok başarılı kişisel blog siteleri, haber siteleri gibi içeriği ile kullanıcı çeken tüm sitelerin kullandığı bu taktiği kesinlikle bir yere not edin derim. Ne kadar özgün olursanız o kadar çok başarılı olabilirsiniz.

Robots.txt ve Site Haritasının Faydası

İnternet siteniz için kesinlikle arama motoru botlarına yardımcı olması amacıyla robots.txt ve site haritası kullanın. Bunların yararını emin olun kısa bir gözlem ile etkili bir biçimde görebilirsiniz. Aslında bunlar hakkında pek bir açıklama da yapmak istemiyorum. Sadece deneyin ve faydasını görün derim.

Footer Link Kullanımının Etkisi

Hizmet ettiğiniz alana uygun olarak Footer Link kullanmanızı önemle tavsiye etmekteyim. Şuanda bile bu yazının en altında bulunan Footer alanında Münker Erkadam – Kişisel Blog  yazısını görebilirsiniz. Bunun yararını bir çok seo uzmanları bangır bangır anlatmakta. Zaten seo ile ilgilenen birisinin kulağına elbette gitmiştir.

Yakında YouTube kanalım üzerinden SEO dersleri çekmeyi planlamaktayım. Kapsamlı derecede olacak bu derslerimi kaçırmamanızı öneririm. SEO Dersleri ilginizi çekerse kanalım da sizleri görmekten mutluluk duyarım.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

Yorum Yapın