Sosyal

Google Sağlık Alanına Girişiyor

Google sağlık alanına girişiyor. Bu sayede İnternet’in günden güne dünya genelinde hızla yayılmasıyla kullanıcıların sağlığını düşünen Google yapacağı yeni proje ile gözümüzü kamaştıracak gibi. 

Google, bir çok kullanıcıların geri dönüşleri sayesinde şikayetleri olarak ortak bir noktada buluştukları “bilgi kirliliği” konusuna çözüm bulacak. ABD merkezli teknoloji devi olarak piyasa da baş gösteren Google, kullanıcılarının İnternet’de daha sağlıklı vakit geçirmesi için bilgi kirliliğini İnternet üzerinden tamamen kaldırmayı amaçlıyor. Geçtiğimiz günlerde Blog’larda gezerken elde ettiğim bilgiler dahilinde sizlerle paylaşmak istediğim bu konu, uzaktan yakından bir çoğumuzu etkilemekte. Önümüzdeki zamanlarda İnternet’de dolaşırken artık doğru bilgiye en kısa sürede ulaşacağımızı umuyorum.

google sağlık alanına giriyor

Google Sağlık Alanına Giriyor

Google kullanıcılarının doğruluk payı olarak derin bir şekilde İnternet üzerinde araştırma yapmaları üzerine geliştirilen proje çok yakında hayata geçeceği biliniyor. Peki bunun genel amacı nedir?

Harvard Tıp Okulu ve Mayo Clinic uzmanlarından oluşan takım ile çalışan Google, sağlık alanında İnternet üzerindeki tüm bilgi kirliliğinin önüne geçeceği ve sağlık aramalarında doğru bilgiye en kısa sürede ulaşmalarına yönelik çalışacaklarını belirtti. Başka bir açıklama yapmam gerekirse, bu sistem eminim ki bir çok yalancı firma vb. ticari amaçla yapılan ve kötü sonuçlar doğuran ilaç firmaları ve sağlık alanında bilgi dağıtan araçların sonunu getirecek. Daha sağlıklı yaşam için tekrar tekrar GOOGLE!

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın