Bloglama

İyi Bir Web Sitesi Editörü Nasıl Olunur?

kişisel blog nedir ve kişisel blog yazarak para kazanabilir miyiz?
Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

İçerik Editörü için bazı kuralları bilmenizde yarar var. Öncelikle bu Web sitesi içerik editörlüğü herhangi bir sertifika falan istememektedir.Bunu bilerek bu yola girdiğimizde ek kazançlar elde etmek için içerik editörlüğü yapılabilir bir meslek. Asıl sorun bu mesleği düzgün şekilde hakkını vererek yapabilmekte gizlidir.

Günümüzde iletişim çağı ilerledikçe İnternet üzerindeki iletişimde genişlemektedir. Web siteleri makaleler yazarak, kişisel blog siteleri açarak belli bir yerlere gelmeyi hedeflemektedirler. Fakat çoğunun yeterli zamanı olmadığı için bir heves ile açtığı bu siteler yarım kalabilmektedir. Ücretli bir şekilde birilerini bulup site içerisindeki düzeni sağlayıp, siteyi güncel tutma gibi görevleri üslenen kişilere içerik editörü denilmektedir. Bu editörlüğü üstlenen kişilerin dikkat etmeleri bazı ince kurallar vardır. Bu makalemde sizlere biraz bunlardan bahsedeceğim.

Editör Ağzından Anlatım

Sanal pazar üzerinde bir müşteri buldum. Müşterimin Web sitesini inceledim ve bu işe kendimi uygun gördüm. Uygun gördükten sonra çalışma aşamalarına geçmeye hazırlandım. Bu aşamalarda müşterimin sitesindeki eksikleri bir yere not ederek, bu eksikleri giderme yolunda çalışmalar yürüttüm. Yürüttüğüm bu çalışmalar sorunu çözeceği gibi site içerisindeki düzene uyum sağlayacak.

Yukarıda anlattığım gibi başarılı bir içerik editörünün aslında müşteri hakkında düşünceleri bu tarzda olmalıdır. Bu sizi başarılı yapacağı gibi daha çok iş yapma olanağınızı arttıracaktır. Bu alandaki iş hayatınızda başarı kaydedebilmek için aralıklarla ücretsiz işler yaparak referans toplamanızı da önermekteyim. Referanslar başka bir müşteri bulmanızda oldukça işinize yarayacaktır.

Günümüzde bir iş yerine başvuru yaptığınızda bile referans kısmını boş geçtiğinizde oraya kabul edilmenizin zor olduğunuzu biliyorsunuzdur. Bu iş ile o işin hiç bir farkı yoktur aslında. İçerik editörü olmak inceliklerle dolu bir meslektir. Bu mesleği yapan dışarıda binlerce İçerik Editörü bulunmaktadır. Onlardan farkınız olması gerektiği gibi müşteri kalitenizde olması size pozitif yönden katkı sağlayacaktır.

Bu makalemi size yol göstermesi açısından kısa şekilde bitirmek durumundayım. Aklınıza takılacak her türlü soru,önerilerinizi bana iletişim kısmından yollayacağınız mail yoluyla cevaplamaktayım. Dilerseniz aşağıdaki mail adresime de mail göndererek benimle iletişim kurabilirsiniz.

info@munkererkadam.com

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

Yorum Yapın