Bloglama

Kişisel Blog Yazımındaki Önemli Noktalar

Günden güne kişisel blog konusunda açılan siteler artmaktadır. Peki kişisel blog oluşturma konusunda anahtar kelime hedefini iyi yapmak bize ne kazandırır?

Kişisel blog anahtar kelime analizi yaparak hedeflediğimiz alanda makaleler yazma olanağımızı arttırmaktadır. İnternet kullanıcılarının hedeflerine yönelik blog çalışmalarında yaptıkları hazırlıklar kişisel blog olarak adlandırılmaktadır. Bu makalemde malesef işlerin öyle gitmediğini sizlere anlatmak zorundayım.Kişisel blog açmadan önce blog kavramını iyi anlamamız gerekmektedir. Bu kavramı iyi tanıdığımızda bir blog sisteminin nasıl olması gerektiğini anlayacağız.

Blog yazımında önemli kurallarından birisi de site adresi ve uygun hosting seçiminden geçmektedir. İlk kurulan blog’lar çok fazla ziyaretçiye sahip olamadıkları için başlangıç hosting paketlerini kullanmamızda yarar var. Tabi ki özellikleri bakımından daha yüksek performans istiyorsanız bütçenize göre hosting tercih edebilirsiniz. Dediğim gibi alan adının önemi burada çok önemli.

Google son zamanlarda yayımladığı haberlerde, alan adı ve meta etiketleri arasında arama sonuçlarına yönelik çalıştığını belirtmişti. Buna yönelik SEO konularıma bakarak kişisel blog hakkında daha geniş çalışmalar yapıp üst sıralara yükselebilirsiniz.

Hosting ve alan adının öneminden bahsettiğimiz gibi bir sitenin temasının da önemli olduğunu unutmamamız gerekmekte. Google reklamlarından gelir elde etmeyi düşünürseniz temanız da çok fazla resimlere yer vermemenizi öneririm. Çünkü Google kullanıcılarının direk haber okuması yönünde politika izlemektedir. Bu Google onayı açısından önem taşır. Konuyu fazla dağıtmadan tema hakkında konuşalım. Tema renklerinden başlamak gerekirse sizin hoşunuza giden renkler elbette önemli. Bunun yanında ziyaretçi gözünden de göz yormayacak renkler tercih edilmelidir. Çünkü blog sahibinin zevki kadar sitenizi ziyaret eden kişinin zevkleri de önemlidir.

Hakkımda bölümünü kesinlikle sitenizde bulundurmalısınız. Hakkımda bölümü sizin hakkınızda bilgiler içerdiği gibi Google’ın sizi tanıması için bir aracı olacaktır. Yarın bir gün blog sitenizin adresi yerine sizin adınızın ve soyadınızın Google’da araştırıldığında hakkımda sayfanızın çıkması önemlidir.

İçerik açısından kişisel blog sitenize yazmaktan zevk aldığınız konuları yazmanızı tavsiye ederim. Kopyala yapıştır gibi haber kaynaklarından kaçınıp özgün bir şekilde yazılar yazmanız sizi Google’da her geçen gün 1 üst sıraya taşıyacaktır. Başarının sırrı özgün olmaktır diyerek makalemi burada bitiriyorum.

Soru, istek veya kafanıza takılanlar için lütfen bana mail yoluyla ulaşabilirsiniz veya aşağıdaki yorum kısmından da yorumlarla ulaşabilirsiniz.
munkererkadam@gmail.com

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

Yorum Yapın