Bloglama

Kişisel Blog ile Adsense Onayı Almak

kişisel blog ile adsense onayı nasıl alınır kısaca sizlere bahsettim.
Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

kişisel blog ile adsense onayı almak için uymamız gereken bazı kurallar ve site içerisindeki belli başlı düzenler vardır.Öncelikle bu konuyu ele alarak işe başlamak istiyorum. Kişisel Blog, Adsense Onayı Almak İçin Neler Yapılmalıdır?

Günümüzde blog oluşturup makaleler dile getirmek oldukça popüler bir hale geldi. Hatta bunu meslek olarak da edinen kişilerden bazılarını tanıyorum diyebilirim. Meslek haline getirmelerinde ki durum ise Google Adsense onayı alarak kendi sitelerinden bir gelir elde etmesinden kaynaklı. Bazıları da bu işi severek yapsa da bir yerden para kazanmayı hedefliyor. Haklı olarak da Google’ın politikalarına uyumlu olacak şekilde blog siteleri hazırlayarak başvuru da bulunuyorlar. Şahsi olarak hazırladığım kişisel blog sitem ile tam 3 defa başvuruda bulundum. 8 Aylık bir blog geçmişim bulunmasına rağmen ancak kabul edildim diyebilirim.

Google Adsense reklam verenlerin reklamlarını yayıncılara ileterek, yayıncıların ve Google’ın para kazanmasına destekçi olan bir reklam ağıdır diyebilirim. Durum bu olunca Google Adsense  belli başlı politikalar belirliyor. Bu politikalar site site ayrılmasına rağmen biz şuan için kişisel blog temsili olan politikalardan bazı incelikler anlatacağım.
Kişisel Bloglar, Başvuru Süreci Nasıl Olmalıdır?

Kişisel Blog ile Adsense Onayı Almak, Öncelikle başvuru yapmadan önce tema seçiminde özen göstermelisiniz. Çünkü kullanıcıyı pek fazla dolaştırmadan aradığına ulaştıran temalar her zaman kazanırlar. Buna çok dikkat ederek uygun bir tema seçiminde bulunun. Daha sonradan kullandığınız temayı değiştirmek bir hayli zahmetli olabiliyor. O yüzden iyi düşünmeli, kullanıcıyı direkt olarak bilgiye ulaştıran bir tema seçiminde bulunmalısınız.

Sitenizin içeriklerinde kesinlikle kopya bir yazı bulunmamalıdır. Bu durum Google amcamızın sinirine gidebilir aksi halde bize onay vermeye bilir. Son bir kaç yıl içerisinde değişen Google algoritmaların’da kopya içerik direkt olarak anlaşılmaktadır ve SEO’ya olumsuz etkileri bulunmaktadır.

Sitenizde bulunan özgün yazı içerik sayısı önem taşımaktadır. 4, 5 yazı makale bulunduran siteler de onay alsa da en garanti iş en az 35 özgün makale bulundurmaktadır. Günümüzde özgün yazı sayısı fazla olan siteler genelde reddedilmemektedirler. Burada önemli olan sitenizin yayında kaldığı süredir aslında. Tamam sitemde 35 adet  özgün makale var ama bunu hangi sıklıklarla girdim? veya bi anda mı girdim yoksa 8 ayda mı girdim. Bunu düşünmeli ona göre başvurunuzu yapmalısınız.

Acele etmeyin başvurularda. Elbet sizde Google Adsense bünyesinde bir yer edineceksinizdir. Sorularınız varsa yorum yaparak dile getirebilir, en kısa sürede cevaplandırırım.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

Yorum Yapın