Bloglama

Sitemde Bulunan Kategoriler Hakkında Açıklamalar

kişisel blog Bir web sitesinde kategori oluşturmak, sevdiğiniz ve yazmaktan keyif aldığınız alanlara yönelmenizde ki en büyük unsurdur. Şahsen ben Bloglama, Oyun, Seo, Sosyal, Yazılım kategorilerinde özgün makaleler yayınlamaktan keyif almaktayım. Siz okuyucuların tepkileri de zaten olumlu yönde.

Peki bu makaleyi yazmamın amaçları nedir?
kisisel-blog-kategorileri

kişisel blog

Çoğu blog yazarı bir amaç edinmeden yola çıkmaz aslında. Hedefi olmadan bu işe başlandığında 1 veya 2 hafta sonra sıkıntılar baş göstermektedir. Bu evreyi geçtiğiniz anda zaten siz bir blog yazarı olmuş olursunuz. Kişisel Blog sitemde ilk açtığım kategori Bloglama üzerine idi. Kendimi tanıtan hakkımda sayfam mevcut olduğu gibi, yazılarımı toplu şekilde paylaşabileceğim bir kategorinin olması gerekiyordu. Bu Bloglama üzerine her türlü makaleyi sığdırabilirdim. Fakat siteme giren kullanıcıyı düşündüğüm için, onun arama terimine göre de yazdığım makale anahtar sözcüklerini içeren 4 farklı kategori oluşturma kararı aldım. Bunlardan diğeri ise Yazılım idi.

Yazılım, günümüzde Lise çağına erişmiş her genç adayın görebileceği içeriklere sahip, programlama dillerinin tek bir çatı altında toplanmasına verilen isimdir. Bilgisayar ile donanımı arasında köprü görevi görmektedir. Sitede açmış olduğum Yazılım kategorisinde ise, programlama dilleriyle yaptığım örnekleri, çeşitli bulduğum site tiplemelerini ve diğer haberleri paylaşmak için oluşturdum. Diğer bir kategori ise Seo idi.

Seo, bir İnternet sitesi sahibi olan kişi, kişilerin veya kurumun bakımını yaparak arama motorlarında üst sıralara gelebilmesi için yapılan çalışmanın adıdır. Kendi içerisinde alt dallara ayrıldığı gibi oldukça geniş konu bütünlüğü bulunmaktadır. Kişisel Blog sitem içerisinde ise Seo alanında tecrübelerimi, bildiğim bilgileri en saf haliyle anlatmaktayım. Google Webmaster Tools‘da bile en çok Seo kelimesi ile siteme hit çekmekteyim. Diğer kategorilere gelecek olursak Oyun ve Sosyal.

Sosyal Medya ve İnsan ilişkilerinin içerildiği her türlü bilişim alanındaki haberleri, uyarı metinlerini bu kategori altında severek paylaşmaktayım. Çünkü Sosyal meslek asla ölmeyeceğini bildiğim için devamlı ilgisini bu yöne kaydırmış insanlar bulunmakta. Onları azda olsa siteme çekerek bilgi kazanmalarını istemekteyim. Oyun kategorisine gelecek olursak pek fazla açıklaması yok aslında. Keyif aldığım ve oynarken oyunu yaşadığımı hissettiğim oyunları bu kategori altında yayınlamaktayım.

Özetle Kişisel Blog sitenizde kategori açarken yazmaktan zevk alacağınız konuları yazabileceğiniz anahtar kelimeyi içeren kategorileri seçmelisiniz.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın