Bloglama

Kişisel Blog Önemi Git Gide Artıyor

Kişisel Blog, son dönemlerde oldukça popülerleşti. Blog sahipleri, yazmak istedikleri konulardan, uzmanlık alanlarından ve ya etrafında gördüğü şeyleri yazıya dökmek için blog sistemlerini tercih etmektedir. Aslında bu oldukça doğru bir tercihtir. Son dönemlerde İnternet’in önemi gözle görülür derecede fark edildiğinde, Arama motorlarında belirli bir yere sahip olmak için insanlar bloglar açıp makaleler yayınlamaktalar. Peki bunun kullanıcıya ne gibi yararları bulunmakta? Aklımıza takılan bu sorunun cevabını birlikte cevaplandıracağız.

Yazı, görsel veya video İnternet üzerinde gezen en sık rastlanan 3 araçtır. Bu 3 araçlardan hangisinde kendinizi başarılı hissediyorsanız bir kişisel blog sitesi açıp sizde işe başlayabilirsiniz. Çünkü insanlar uzman olduğu alanda bir şeyler başardığında mutluluk hissi duymaktadırlar. Bu his yazarlara olumlu yansıdığı gibi işini yapmaya devam etmektedir. Önemli olan paylaşılan içeriklerin blog sahibi tarafından özgün bir dilde yazılmış olması. Özgünlük arama motorlarının aradığı en önemli özelliklerden birisidir. Eğer bir yazar kopyacı ise, özgünlük ile uzaktan yakından alakası yok ise Google gerekli işlemleri zaten gerçekleştirmektedir.

Kişisel Blog’un Kullanıcıya Ne Gibi Yararı Bulunmakta?

İnternet oldukça geniş bir sektöre hitap etmektedir. Siz bu sektöre bir giriş yaptığınız da zamanla bu sektörde belirli ve kalıcı bir yer edinirsiniz. Sektörün içerisinde bulunan kullanıcılar sizleri tanımaya başlar. Tanıma olayı bire bir olarak insan ilişkisini temsil etmez. Sizin kişisel blog adresinizi tanımaya başlar. Bunun neticesinde takipçi olayları artar. Gibi gibi uzayıp gitmektedir. Bir iş görüşmesinde alanınız bilgisayar ile ilgili ise kişisel blog önemi oldukça büyüktür. Çünkü teknolojik alanda yazılar yazan birisi oldukça bilgili gözükmektedir. İş ilanlarına baktığınızda ekip çalışmasına yatkın, araştırmacı ruhu olan diye bir madde görürsünüz. Bu blog yazarlarında olan kalıtsal bir özelliktir. Araştırmacı ruhunuzu makale yazmaya başladığınızda İnternet üzerinde araştırma yaparak bilgiler edinmeniz ile başlamaktadır. Peki ekip çalışması ne alaka? Ekip çalışması, 10 20 kişi ile aynı anda hareket etmeyi temsil etse de çoğu cümlede öyle değildir. Size anlatılmak istenen proje bazlı iş yürütmedir. Araştırmacı ruha sahip insanlar bunu zaten yapmaktadır. Bir kişisel blog yönetmek bile projenize konuyu baz alarak işler yürütmenizdir. Kısacası iş hayatınızda ve sektörde tanınmanız da büyük olanak sağlamaktadır.

Kişisel Blog Önemi - Kişisel Blog Yararları Nelerdir

Zaman geçtikçe kişisel blog üzerinden para kazanmaya yönelik atılımlar gerçekleştirilmektedir. Bir gelir elde etmek için blog üzerinde belirli çalışmalar yapmış ve başarı elde etmeniz gerekmektedir. Tanıtım yazıları satarak, blog sitenizin belirli köşelerine reklam alanları açarak da gelir elde edilebilmektedir. Adsense ve Admatic gibi çeşitli reklam ağlarını kullanarak da bir gelir elde imkanınız olabilmektedir.

Kişisel blog sadece bunlarla sınırlı faydalara sahip değildir. Kişinin yazma özgürlüğünü ve ufkunu genişletmektedir. Bu yoldan giderek aklınıza daha detaylı örnekler getirebilirsiniz. Hepsi blog üzerinde yapılan çalışmalara örnek olabilmektedir.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın