Bloglama

Kişisel Blog Hakkında Düşündüklerim

Kişisel Blog , Severek yazdığım ve ilgiyle dostlarımı takip ettiğim blog platformlarında kişiyi en iyi derece de hitap eden 2 kelime…

Son zamanlarda oldukça ilgi görmesiyle bilinen bloglar, bilgi paylaşımının en iyi yapıldığı alanlardır. Bende bu alanlardan birinde bulunduğum için oldukça mutluyum. Geçtiğimiz 6 aylık süreçte yayınladığım makaleler ile aylık 5 Bin günlük ise 250 kişinin giriş yaptığı sitemdeki ortalama istatistikleri sizlere sunmak isterim. Sizlerin bilgiye doğrudan ulaşmasını sağlamayı hedeflediğim blog sitemde şu amacıma yaklaştığımı düşünmekteyim.

Kişisel Bloglar konularına ve oluşum şekillerine göre şekillenmektedir. Teknoloji, Webmaster, Sosyal, İnsan Psikolojisi, Günlük konular vb. konuları ele alan blog sahipleri ayrı ayrı kitlelere sahiplerdir. Sahip oldukları kitleler onları destekleme amacı güttükleri ve sürekli takip ettikleri için yazarı mutlu etmektedir. Unutmayın bir yazarın en büyük emeli okuyucularını mutlu etmekten geçer. Aslında bu bir zincirleme reaksiyon gibidir. Mutlu olan ziyaretçi veya okur, gün geçtikçe blog sitesine giriş yaparak siteyi hafızasına kazır. Kazınan site sahibi zaten kalıcı bir okur kazanmış olacaktır.

İlerleyen zamanlarda blog’un sonunun geldiği düşünceleri İnternet ortamında oldukça sık şekilde gündeme gelmektedir. Video, Flash vb. görsel içerikler kullanıcıların ilgisini daima çekmiştir. Kim saatlerce oturup yazı okusun ki? 5 dakikalık bir video ile işi çözmek varken. Bu düşünce var olduğu sürece kişisel blog ve blog sahipleri her zaman tehlike de olacaktır. Tabi ki bu benim görüşümdür.

Blog alanında diğer makalelerime ve kişisel blog nedir gibisinden merak ettiklerinizi aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın