Bloglama

Makale Konusu Bulamıyorum!

Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

Makale konusu bulamuyorum, Bir kişisel blog sahibisiniz ve bloğunuza yazacak makale konusu bulamıyorsunuz. Eminim ki her 10 blog sahibinin 5’inin sıkıntısı budur. Zamanında bende çok sıkıntılar çektim bu konuda. Rakiplerimi araştırdım ve yazdığı yazıları inceledim. Rakip anahtar kelime analizleri yaparak mücadele verdiğim kişisel blog kategorisinde onların önüne geçebilmek için güncel konular bulmam oldukça önemliydi. Malesef ki zamanla konu bulmakta oldukça sıkıntılar yaşadım ve şuanda bir raya oturmuş durumdayım. Uzmanlık olarak bloglama ve kullanıcıların isteklerine göre makaleler yayınlamaktayım.

Benim gibi kişisel blog sahibi iseniz yapacağınız bazı adımlar bulunmaktadır. Bu adımlar dikkatli izlenildiği taktirde oldukça işe yaramaktadır.

 1. Bir kişisel blog sahibisiniz ve bugün ne yazsam diye düşündüğünüz anlarda o gün içerisinden bir anınızı yazabilirsiniz. Çünkü düşündükçe aklınız allak bullak olacaktır ve bir konu yazamadan siteyi kapatacaksınız. Bu başıma gelen en sık olaylardan biridir dikkat.
 2. İzlediğiniz filmleri, dizileri veya dinlediğiniz müzikleri bir seri haline getirerek günlük olarak girişlerini yapabilirsiniz. Bu sizin sitenizi güncel tutacağı gibi ziyaretçilerinize de sizi tanımaları, hoşlandıklarınızı bilmemeleri pozitif bir görünüm sağlar.
 3. Sitenize gelen yorumlarda kullanıcı isteklerine yönelen. Gelen kullanıcı istekleri sizin sitenizde kullanıcılarınıza verdiğiniz önemi kanıtlar. Bu önem ne kadar fazla olursa günden güne takipçi ve ziyaretçi sayınız artış gösterir.
 4. Teknik konularda İnternet üzerinde en çok aradığınız sorun hakkında çözüme kavuşturduğunuz işi okuyucularınız ile paylaşmaktan kaçınmayın.
 5. Sosyal platformlar için gündemi takip ederek makaleler yayınlayın.
 6. Google Trends kullanarak blog kategorisine göre makale konuları bulun.
 7. Hitap ettiğiniz anahtar kelime de arama yaptırıldığında ki siteleri gezerek güncel konularda makaleler yayınlayın.
 8. Güncelliğini yitirmiş durumda olan paylaşımları sitenizin bir kenarında yayınlayın.
 9. Çeşitli alanlarda ülke başarıları hakkında yorumlarınızı dile getirebileceğiniz makaleler yazın.
 10. O gün canınız sıkkın, çok mutlusunuz veya değişik bir ruh hali içindeyseniz bunu bile dile getirmeniz size bir makale kazandırmaktadır. Yazmaktan korkmayın.
 11. Kişisel blog alanı oldukça geniş bir alandır. Bu alanda blogu güzelleştirmek açısından bir çok önerilerinizi, tavsiyelerinizi veya nasıl bir blog sahibi olunur hakkında düşüncelerinizi yazın.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

Yorum Yapın