Oyun

Oyuncuların Karşılaştığı Kötü Durumlar

Oyuncuların karşılaştığı kötü durumlar adlı makaleme hoş geldiniz arkadaşlar. Bu makalemde oyuncular ile alakalı bir takım kötü durumlar hakkında bilgiler vereceğim. Bu bilgilerle eminim ki sizlerde karşı karşıya kalmışsınızdır.

Oyuncuların Karşılaştığı Kötü Durumlar , Her genç adayın oyun dünyasına atılmasıyla birlikte başına teknik nedenlerden dolayı çeşitli zor durumda kalmalarına sebep olacak bir takım olaylar olmuştur. Bu olayların gün yüzüne çıkarak okuyup bir kere daha hatırlamamızda yarar olduğunu düşünüyorum. Çünkü çoklu oyunculu oyunlarda herhangi bir olumsuz durum bizleri sinir küpüne dönüştürebiliyor. Özellikle 2016 yılında çıkan çeşitli oyunların sayesinde bu durum epey artmış bulunmakta. Günden güne oyun motorlarının gelişmesiyle yapımcılar oyuncuların zevklerine yönelik geri bildirimler sonucu oyun tasarladıklarını bilmekteyiz.

 karşılaşılan en kötü oyuncu durumarı

Günden güne İnternet sistemlerinin gelişmesiyle oyunların %70’lik kısımları çoklu oyunculuk içermektedir. En iyi düzeyde oyun performansı sağlamak için günümüzde 1 oyunun tasarım aşaması ve çeşitli işlemleri en az 1 yıl gibi uzun bir süreç içerisinde gerçekleşmekte. Peki biz bu makalemizde neyi amaçladık? Oyun deneyimini en iyi şekilde almayı hedeflerken karşı karşıya kaldığımız kötü durumlardan bahsedeceğiz. Lafı fazla uzatmadan aşağıda listelesek daha doğru olabilir.

Anlık Olarak Kopan İnternet Bağlantıları

Oyunun en heyecanlı yerinde anlık olarak İnternet bağlantınız koptu veya zayıflayarak sunucu ile bağlantınız kesildi ve oyun içerisinde öldünüz. Düşünün ne kadar sinir bozucu durumlardan biri değil mi? hele ki İnternet sistemlerinin bu kadar geliştiği çağda olmamıza rağmen.

Bu durum dünya genelinde 200.000 bin oyuncu varsa en az 10 bin’lik kısmında her gün başlarına gelmekte. Çözüm olarak oyunun destek kısımları gibi bir çok servisinin bulunması veya oyunun onarım seçeneklerinin olması bile aslında yeterli gibi.

Gelişmiş sistemler kullanan oyunların bu gibi sorunları neredeyse yok denecek kadar azalsa da halen anlık olarak kopan internet bağlantıları günümüzde bizimle birlikte yaşıyor olacak.

Kız Arkadaşınıza Mesaj Yazarken Oyunda Ölmek

Trafik gibi ciddi alanlarda bile telefonun baş belası olduğunu biliriz. Özellike dikkat dağıtmak gibisi olmadığı gibi kız arkadaşınızın mesaj beklemesi de bu işin cabası. Günümüzde sevgilisi olan her genç erkek, oyun oynarken dikkat dağınıklığı yaşamakta ve verimli oyun oynama zevki yaşayamamaktadır.

Tek Bir Hareketi Ezberleyip Dövüş Oyunlarında O Hareketi Uygulayan Arkadaşa Vurmak Gibisi Yoktur

Özellikle Mortal Combat X oynarken arkadaşınızın sürekli O tuşuna basarak yumruk atması ile karakterinizin sürekli yere düşüp karşılık veremediği durumlarla karşılaşmışsınızdır. Bu oyuncuları sinir eden en büyük etkenlerden birisidir. O sırada arkadaşınıza vurmak istersiniz ama kıyamazsınız. Daha sonra da yenilince itiraz cümleleri başladığı gibi arkadaşınızın mızıkçı gibi kelimeler kullanması.. of çok kötü bir durum.

En kötü olaylardan birisi olan Oyunun Ortasında Elektriklerin Kesilmesi

Başıma çoğu kez geldiğini söyleyebilirim. Dünya da belkide 10 evden 9’unun elektrikleri kesildiği gibi oyunun ortasında kalan arkadaşlarımız görevleri varsa onları baştan yapmak zorunda kalıyorlar. Bu üzücü bir durum olsa da oyuncuların karşılaştığı kötü durumlar arasında en önemli kötü durum olarak nitelendirebiliriz.

Genel oyunlar kategorisine ulaşmak için tıklayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın