Bloglama Sosyal

PayPal Türkiye’den Neden Çekiliyor?

Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

PayPal Türkiye’den Elini Ayağını Çekmek Üzere, PayPal, hepimizin tanıdığı üzere internet dünyasında en yaygın olarak kullanılan bir ödeme sistemidir. İnternet üzerinde kişisel arasında güvenli alışveriş odaklı çalışan sistem , Belçika, Avusturalya, Fransa, Türkiye gibi yerel bölgelerde 1998 Yılı Haziran ayından beri hizmet vermektedir.

PayPal, yerel olarak tercih edilmesinin en büyük nedenleri arasında müşterilerine gösterdiği sadakati ile dikkat çekerken sistemi kullanan müşteriler arasında para alışverişini düzenli olarak sağlayan dev şirketlerinden biridir.

ABD konumlu olan bu şirket 2016 yılı itibari ile dünya genelinde hizmet vermeye başlamıştır. 2012 kaynaklı haber siteleri gibi popüler sitelerde gelir olarak 5.6 milyar $ gelire sahiptir.

30 Mayıs 2016 tarihinde resmi internet sitesinden yayımlanan bildiri de şöyle yazmaktaydı;

Özetle arkadaşlar Türkiye de bulunan Bankacılık Düzenlenme ve Denetleme Kurumu diğer bir tanınmış kısaltmasıyla BDDK tarafından lisans başvurusunun reddi nedeniyle Türkiye konumlu çalışmalarını durduracağını açıkladı.  PayPal Hesabınızda bulunan paranız varsa 6 Haziran 2016 Tarihine kadar paranızı aktarmanızı önemli belirmekteyim arkadaşlar. Çünkü 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren hiçbir türlü para alışverişini yapmayacaktır. Türkiye piyasasında şok bir etki yaratacağını hepimiz bildiğimiz için 6 Haziran 2016 tarihinden itibaren ne yapacağımızı düşünmemiz gerekiyor…

Türkiye konumlu olarak hizmetine devam edebilmek için izin alma çalışmalarının devam edeceğini belirtse de nedense benim yüzüm gülümsemedi…

 

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

Yorum Yapın