Yazılım

Prestashop Nedir? – Ücretsiz E-Ticaret Yazılımı

Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

Prestashop nedir? diye sorulduğunda, E-ticaret alanında bir site sahibi olmak isterseniz nereden ve ne şekilde başlama konusunda Prestashop size olabildiğince yardımcı oluyor.

Ücretsiz olarak E-ticaret alanında faaliyet gösteren Prestashop dünya genelinde yayın olarak 1.750 Milyon kullanıcıya ve aktif olarak 290 Bin üyeye sahiptir. E-ticaret olayını üst düzeye taşıyan bu yazılım hemde ücretsiz şekilde hizmet vermekte.

prestashop nedir

PrestaShop

Peki tam olarak Prestashop Nedir?

Prestashop, ücretsiz bir şekilde sunucuya indirilip kullanılabilen ve açık kaynak kodlu olduğu için kişilerin isteğine göre düzenlenebilen PHP mimarisini kullanan bir E-ticaret yani ticari yönetim sistemidir.

Günümüzde en çok kullanılma nedenlerinin başında, Hızlı oluşu ve kolay kurulumu ile arayüzünün anlaşılabilir derecede saf ve temiz oluşudur.

Yöntim paneli açısından oldukça geniş bir alana yayılan Prestashop, site yöneticilerine olağanüstü kolaylıklar sağlamaktadır.

Özellikleri;

 1. Gelişmiş metin editörü
 2. Sınırsız kategori ve alt kategori ekleme
 3. Sınırsız para birimi ekleme
 4. Kullanıcı yönetimi
 5. Sipariş yönetimi
 6. Modül yönetimi
 7. SMS ve mail ile bilgilendirme
 8. Düzenlenebilir sipariş durumu ve teslimat duyuruları
 9. Satış raporları
 10. Farklı dil seçenekleri
 11. Permalink ve Friendly URL özelliği
 12. SSL Şifreleme

Buraya tıklayarak sitenin ana sayfasına gidebilirsiniz. Ayrıca sitenin demo olarak yayınlandığı adrese de buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sistemi kurabilmeniz için bazı gerekli sistem özellikleri bulunuyor. Bunlar hemen hemen her türlü Linux işletim sistemine sahip sunucularda bulunan özelliklerdir.

 1. Linux, Unix or Windows OS
 2. PHP 5.0 ya da üzeri
 3. MySQL 5 ya da üzeri

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

Yorum Yapın