Bloglama Seo

Rakip Anahtar Kelime Analizi

rakip-anahtar-kelime-analizi
Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

Rakip Anahtar Kelime Analizi, rakiplerle aynı sektörü tatmanın bir avantajını da onların kullandığı anahtar kelimelerin analizlerini yapmaktan geçmektedir. Bu konu hakkında bir fikriniz bulunmuyorsa doğru yere geldiğinizi söyleyebilirim. 5 Dakika dişinizi sıkıp bu yazıyı okuduğunuzda eminim amacınıza ulaşmak için bir şeyler kazandığınızı gözlemleyeceksiniz.

Konu başlığımızı ayıracak olursak rakip, anahtar, kelime, analiz gibi 4 adet farklı dallar da bilgiye ulaşmaktayız. Bu kelimelerin birleşiminde ise amacınıza ulaşmanızı sağlayacak cümleler bulunmakta. Çok uzatmadan yazıma geçmek istiyorum.

İnternet dünyasında rakip çok olunca birçok kişi yanılgılara düşerek birçok yanlışlar yapabiliyor. Google da belli anahtar kelimelerde üst sıralarda bulunmak istiyorsunuz ama daha da gerilere gidiyorsunuz. Burada bir yanlış var. Bunu bu yazımızda düzelteceğiz.

Anahtar kelime çalışmalarına başlarken, Google de hangi kelimelerde üst sıralarda yer almanız gerektiğini belirlemeniz gerekmekte. Örnek olarak ben kişisel blog kelimelerinde üst sıralarda çıkmak istiyorum. Bu gibi hedefinizi belirlemelisiniz.

Öncelikle Google gelip anahtar kelimenizi yazdığınız da karşınıza çıkan bir siteyi incelemeye başlayabilirsiniz.

  • Meta Açıklamaları, Linkler ve Başlık Analizi

Başlık, meta açıklamaları ve link uzantıları birçok SEO çalışanının odak noktasıdır. SEO çalışanları Google da aratılma oranlarına göre anahtar kelimelerini uygun olarak başlık, meta açıklaması ve linklerde gizlemektedirler.

Başlığa anahtar kelimenizi bir defa yazmanız gerekmektedir. Başlığa yazdığınızda meta açıklamasına en az 1 en fazla 2 olmak üzere yazmanız da yeterli olacaktır. Bu sayede Google de kişisel blog anahtar kelimesi(biz örnek olarak bunu verdik) arandığında sizde bu listede yer alacağınızdan kuşkunuz olmasın.

Google Webmaster Tools ile bir çok kolaylığı tek bir sistem içinde barındırmaktadır. Bu sistem sitenizde bulunan anahtar kelimelerin Google da aratıldığında hangilerinin çıktığını ve ne kadar aratıldığını söylemektedir.

İlgili konularımıza göz gezdirmek için SEO başlığımız altına gidebilirsiniz.

SEO Hakkında Herşey Tıklayarak Gidebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

  • Merhaba münker.
    Vakit buldukça paylaştığğın yazıları sırayla okuyorum.
    Bu yazıda senden hiç beklemediğim hata yapmışsın, şöyle anlatayım tam öğrenme tutkusunu verip bu kadar yeterli demişsin kısaca makaleyi asıl gidişatına sokup bırakışsın.
    yazılarını takip ediyorum bırakma yazmayı.

Yorum Yapın