Bloglama

En Sık Kullandığım 3 WordPress Eklentisi

WordPress Eklentileri günden güne site yoğunluğunun artmasıyla birlikte WordPress yazılımına olan ilgi de doğru orantılı olarak artış gösteriyor. Pek en çok kullandığım 3 WordPress Eklentileri Neler?

WordPress eklentileri olarak siteniz için ve kullanıcılar için olmak üzere sıralamamız doğru olacaktır. Bir sitenin ayakta durabilmesi için kullanıcılarına verdiği hizmetin doğru olması gerekmekte. Öncelikle sizlere WordPress yapısından bahsetmek istiyorum.WordPress diğer bir adıyla içerik yönetim sistemidir. İçerikleri yönetmek için çeşitli eklentiler ve uzantılar mevcuttur. Bu makalemde sizlere en çok kullandığım 3 wordpress eklentisini açıklayacağım. Tabi ki kullandığım eklentiler blog siteleri için uygun olan eklentilerin başında gelmektedir.Blog siteleri için aslında WordPress yapısı oldukça basittir. Yayınlanan yazılar anasayfa da blog halinde sıralanır. Bu göründüğü gibi bir WordPress mantığıdır. Lafı fazla uzatmadan kullandığım eklentileri sırasıyla sıralayayım.


WPtouch

wordpress eklentileri

WordPress Eklentileri – WPtouch

Sitenizin mobil ziyaretçileri için özenle tema hazırlayabileceğiniz bir eklentidir. Kullanışlı arayüzü ile kolaylıkla ayarlamalar yapılabilmekte. Ayrıca Türkçe dil desteği ile güzel bir eklenti arayüzünü bizlere sunuyor. Daha fazla özelliğine değinmemiz gerekirse, kendi renklerinize uygun olarak tema tasarımı ayarlayabilir ve ayarladığınız tasarımı anlık olarak görüntüleyebilirsiniz. Hız açısından tasarımlar yapabilir IOS, Android gibi platformlarda tam verim alabilirsiniz.


Yoast Seo

wordpress eklentileri yoast seo

WordPress Eklentileri – Yoast Seo

SEO bir site için en önemli unsurların başında gelmekte. Google tarafından üst sıralarda çıkmak için uygun SEO yöntemlerini kullanmamız gerekmekte. Bunun için güzel arayüzüyle bizlere yardımcı olan Yoast Seo en çok tercih ettiğim uygulamalar arasında gelmekte. Ücretsiz sürümü ile bile tam verim verirken Türkçe arayüzü bulunmaktadır.


WordPress Jetpack

wordpress eklentileri jetpack

WordPress Eklentileri – Jetpack

Özellikle kişisel blog alanında işimi baya kolaylaştıran eklentilerden birisi de Jetpack. Ziyaretçi istatistiklerini tutan, iletişim formu gibi sosyal medya bağlantılarını yapmamı sağlayan kusursuz bir uygulamadır. Site güvenliği açısından da hizmet vermesiyle, kolay – anlaşılabilir bir arayüz tasarımına sahiptir. Siteniz için kullanmanızı önerdiğim uygulamalardan birisidir. Ayrıca WPtouch eklentisini kurmadığınız zaman Jetpack’ın içerisinde bulunan mobil tema desteğini de aktif edip kullanabilirsiniz. Fakat WPtouch kadar ayrıntılı bir arayüzü yoktur ve tasarım açısından da zengin değildir.


 

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorum Yapın