Seo

Ücretsiz Backlink Kazanmak İçin Dizin Kaydı Yapmak

Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

ücretsiz backlink kazanmak için sitelerinizi çeşitli dizin kayıt sitelerine kayıt ettirebilirsiniz. Bu SEO‘nun önemli bir yapısı olduğu gibi üst sıralara kolayca index almanız içinde önemlidir.

Bu makalemde ücretsiz backlink kazanmak için yapılacak olan bazı çalışmaları ve çalışmalara yönelik nasıl bir yol izleneceğini anlatacağım. Dilerseniz konuya girelim.

Günümüzde pek çok dizin kayıt siteleri, firma tanıtım siteleri bulunmaktadır. Hepsi firmaya ait siteye geri dönüş linki(backlink) alarak üst sıralara çıkartmayı amaçlamaktadır. Öncelikle size geri dönüş linkinin ne olduğunu bir tanımlayayım. Bu tanıma yönelik olarak çeşitli sitelerden geri dönüş linki almanın yararları ve zararlarını tartışıp bazı dizin kayıt sitelerini örnek gösterebileceğim.

Backlink (Geri Dönüş Linki) Nedir?

ücretsiz backlink kazanmak

Backlink Nedir?

Çeşitli sitelerden başka bir siteye yönelik olarak vermiş olduğu kısa linklerdir. Bu link bir siteye yönelik verileceği için verilen sitenin herhangi bir sayfasında olabilir. Google tarafından Pagerank sistemine doğrudan etkisi olan bu sistem her yerde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Bunu yanda görünen bir ağaç gibi düşünebilirsiniz. Tüm siteler aslında bir birine bağlıdır. Geri dönüş linkleri yardımıyla da sitelerinizi üst sıralara çıkartmak konusunda oldukça yararlı olan bu sistem, doğru sitelerden doğru geri dönüş linkleri almakta yarar da bulunuyor. Örneğin konunuz ile alakalı bir siteden geri dönüş linki almak sizlere avantaj sağlayacaktır. Konunuz ile alakalı olmayan bir siteden geri dönüş linki almak Google tarafından size eksi puan olarak dönüş sağlayabilmektedir. Dolayısıyla buna çok dikkat etmeliyiz.
Çeşitli dizin kayıt siteleri bulunmasına rağmen bir çoğuna kayıt yaptırmak pek de iyi bir seçim olmuyor bazen. Bunu sizlere görseller yardımı ile anlatsam aslında daha iyi olacak. Aşağıda görmüş olduğunuz gibi dizinkayit.xyz adında bir dizin kayıt sitesi bulunmaktadır. Bu tarz sitelere üye olup sitelerinizi kayıt ettirmeniz oldukça güvenlidir. Fakat dikkat edeceğiniz bazı noktalar bulunmaktadır.

Dizin Kayıt - Ücretsiz Siteni Kayıt Et Backlink Kazan

Ücretsiz Siteni Kayıt Et ücretsiz backlink kazanak

Sitenizin kategorisine uygun olarak sitenizi kayıt ettirmenizde oldukça fayda var. Google tarafından bu kategoriye ait olarak index alacağınız için lütfen kategorinizi düzgün seçin. Ben bile kişisel blog kategorisi için kişisel blog sitemi tanıttım.

Dizin Kayıt Sitesine Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

Sitenizi kayıt ettirip ücretsiz backlink kazanmak sizin elinizde. Dediğim gibi size uygun kategoriyi seçmelisiniz..
Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

Yorum Yapın