Bloglama Sosyal

Youtube da Nasıl Başarılı Olunur?

Youtube'de nasıl başarılı olabiliriz?
Tarafından Yazıldı Münker Erkadam

YouTube da nasıl başarılı olunur?, günümüzde insanların videolarla doldurduğu sosyal platformların baş taçlarından birisidir. Son yıllarda bir çok alandan daha hızlı râbet gören Youtube’nin geleceği parlak olduğu kesin. Peki bu platformda video yükleyen kullanıcılar Youtube da nasıl başarılı olunur? Bu yazımızda sizlere bunları anlatacağım.

Paylaşılan videolar üzerinden yayıncılar(kullanıcılar) Google Adsense başvurusu tarafından alından reklamlarla belli başlı kategorilere göre reklam yayınlayarak ücretler kazanmaktadır. İnsanlar kolay yoldan para kazanmak için herşeyi yapabilir. Maalesef ki günümüzdeki bir çok Youtube kullanıcısı dikkatsiz ve bilinçsizce Youtube’den para kazanmayı amaçlamaktadır. Bu çok yanlış bir başlangıç olmakla birlikte bir süre sonra elde patlayan bir plan olarak kalır.

Youtube de nasıl para kazanılır

Öncelikli hedefler arasında Youtube’den para kazanmak yerine Youtube de başarı olmayı öğrenmek gerekmektedir. Youtube de başarı büyük oranda özgünlüğe ve yeteneğinizi bulmaya bağlı bir olaydır.

  • Videolarda kullanılacak başlıklar ve görsellikler video içeriği gibi kaliteli ve güzel olmalıdır.

İzleyicinin ilk gözlemlediği görsel ve başlık olacağı için ilgi çekici ve izleyici üzerinde merak uyandırması gerekmektedir. Başlık ve görsellik videonuz ile alakalı olmalıdır.

  • İçeriğin özgün ve doğru olması gerekmektedir.

İzleyicileriniz için hazırladığınız içerikler doğru bilgiyi ifade etmelidir. Sizi izleyen kişilerin tepkilerini değerlendirmeli ona göre yol çizmelisiniz. Unutmayın aboneleriniz olmazsa siz bir hiçsiniz. Videolarınızı izleyen kişiler onlardan ve çevrelerinden oluşmaktadırlar. Herhangi bir sosyal platformlarda videonuzu paylaşıp izlenme arttırılabilir. Fakat 1000 görüntülenme yerine 50 abone sizin için daha iyi olacaktır. Bunu unutmayarak yola çıkmalısınız.

  • Diğer YouTube kanallarından farkınızı izleyicilerinize fark ettirin.

Video performansınızı arttırmak için kaliteli içerik üretmelisiniz. Bunu yapmak için kaliteli bir bilgisayar veya kamera gibi eksiklerinizi tamamlamalısınız. Ürettiğiniz videolar için montaj programlarını öğrenmelisiniz. Tabi bu montaj vb. şeyler şart değil. Bilgi düzeyiniz veya imkanlarınız diğer YouTube kanallarına göre az ise moralinizi ve kalitenizi bozmayarak yola devam etmelisiniz. Farklı olduğunuzu düşünen aboneleriniz sizi daha çok sevecektir.

  • İzleyicilerle abi – kardeş olun.

İzleyicilerle bütünleşip onlarla yatıp kalktığınızı, onlarsız yapamayacağınızı onlara belirtmeden aktarabilirseniz sizleri sahiplenecek 10 kişi bile başarınıza ilerlemenizde yardımcı olacaklardır. Benim bu makalemde bahsettiklerim sadece Youtube da nasıl başarılı olunur? sorusuna cevaben başarı elde etmeniz için birkaç maddelerden ibarettir. Google tüm içerikleri barındırarak azıcık araştırma ile bazı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yorumlar yaparak aklınızda sorular oluştuysa lütfen yorumlarınızı esirgemeyin.

Yazar Hakkında

Münker Erkadam

Merhaba, kişisel blog alanında 5 aylık serüvenim bulunmasına rağmen hoşuma giden konular üzerinde yazılar yazmayı seven bir kişisel blog yazarıyım. Genellikle teknolojik anlamda özgün makaleler yazmaktayım.

Yorumlar

  • Merhabalar. Benim bloguma bu kadar güzel yorumlar yazan bir insanın bu güzel sayfasına yazmamak olmazdı. Tasarımından, yazdığın makalelere kadar on numara bir kişisel blog. Yeni başlayan ben daha semin kadar usta olamasamda, yine de seni canı gününden tebrik ediyorum

Yorum Yapın